Zirvede İletişim İçin İZÜ Ustalık Yolunda!

“İletişimde Ustalık mı Olur?”  demeyin!

Üniversitemizde İZÜ Kariyer Merkezi ve Dönüşüm Konağı Başarı Psikolojisi Enstitüsü koordinasyonu ile Deneyimsel Tasarım Öğretisi “İletişimde Ustalık Zirvesi” 17 Kasım 2016’da düzenledi ve iki gün devam etti.

Türkiye’de kullandığı bilgi teknolojisi ile bir ilk olan ; organizasyon ve yaşam kalitesinin gelişmesiyle sağladığı katkı sayesinde Türkiye’de önemli bir yere sahip olan Dönüşüm Konağı Başarı Psikolojisi Enstitüsü ve İZÜ Kariyer Merkezi işbirliği ile düzenlenen İletişimde Ustalık Zirve’sine talep yoğun oldu.

İletişim ve iletişim stratejileri ile başlayan zirvede teatral anlatım dilini kullanan Şenay Uğurel oldukça dikkat çekti. “Yanlış hedef ve yanlış sebep bizi yolumuzdan saptırır” tespiti ile başlayan Uğurel, hedeflerimizi seçmedeki hassasiyetin önemini vurguladı. Çocuk yetiştirmedeki handikaplardan bahsedilirken kötü ve olumsuz şeyler için önceden verilmiş işaretlerin var olduğu ve bu konudaki aksaklık karşılanamaz maliyetlere sebebiyet vereceği üzerine durdu. İnsan ömrünün 70 yıl olduğunu söyleyen konuşmacı, burada deneme yanılmanın kocaman bir kumar olduğunu ve bu durumun ne kadar riskli olduğunu belirtti.

“İnsan yaşamını kârlı tamamlamak ister. Yaptıklarını sonuçları ile kıyasladığında olumlu sonuçlarının fazla olmasını diler. Yaşamı için verdiği emeğin karşılığını fazlasıyla almak ister.” diyerek konuşmasına devam eden  Uğurel, daha sonra Deneyimsel Tasarım Öğretisinden bahsetti. Deneyimsel Tasarım Öğretisi’nin bir gerçeklik ilmi olduğunu anlatan Uğurel, insan hayatında gerçekliğin önemi ve ehemmiyetinden bahsetti.

İki gün boyunca devam eden programda; İletişim çeşitleri, Temsil sistemleri, Meta programları, Proses – prosedür, Eşleşen –eşleşmez, Haz – acı, Gelecek – geçmiş, İçsel – dışsal, Dış referans – iç referans, Giz – zıt, İletişim stratejileri, Ego – illüzyon, İstekler ve ihtiyaçlar nedir? Bedel nedir? Beklenti ve üç boyutlu iletişim gibi konulara, her biri alanında uzman farklı konuşmacılar ile yer verildi.

İletişimde Ustalık Zirvesi iki günün ardından Aytül Birlen’in kapanış konuşması ile sona erdi. Ardından gerçekleşen hediye takdimi sonrası Dönüşüm Konağı ekibi kitap imza günü gerçekleştirildi.

Paylaş:

İZÜ, İyi Bir Eğitim Sözü